- 19 marca 2017
- 0 Views
Kiedy większość z nas w XXI wieku ledwo rozróżnia pierwszą zasadę dynamiki od drugiej, to w 1975 roku kot, o imieniu Chester został współtwórcą pracy naukowej na temat właściwości izotopu helu 3 będącego w stanie stałym o układzie krystalograficznym regularnym przestrzennie centrowanym.
Ponieważ przepisanie całej pracy w pierwszej osobie liczby pojedynczej byłoby czasochłonne oraz kosztowne, Jack niczym chytra baba z Radomia wpadł na genialny pomysł. Postanowił dopisać drugiego autora. Jack H. Hetherington nie chciał przypisywać innego człowieka do swojej pracy, co jest zrozumiałe, spojrzał więc na swojego kota i zrobił z niego specjalistę od fizyki nadając mu imię F.D.C. Willard.
Znaczenie inicjałów:
F.D. – Skrót od łacińskiego Felis domesticus (kot domowy)
C – Od pierwszej litery imienia
Wilard – Jest to imię Ojca Chestera
Następnie Jack oraz jego kot Chester złożyli podpis oraz łapę na stronie tytułowej pracy. Dzieło ukazało się w łamach Physical Review Letters 24 listopada 1975 roku.
To nie koniec tej historii. W 1978 roku organizatorzy 15. Międzynarodowej Konferencji Niskich temperatur w Grenoble postanowili zaprosić naszego kota w roli mówcy. Niestety odkryli, że F.D.C. Willard jest kotem. Oczywiście to jest wymówka organizatorów, moim zdaniem Chester stwierdził, że nie będzie zniżać się do poziomu wykładu z fizyki dla ludzi, ponieważ w tym samym czasie, miał przeprowadzić demonstracje jedzenia i grzania się w łóżku.
ⓒ
Zobacz inne wpisy
- 21 maja 2017
- 0 Views
- 11 marca 2017
- 0 Views
Genialne! Mój następny artykuł napiszę z F.D. Leon R.